NOVY WEB www.game-league.cz

Vítej na Gamelife portálu registruj sebe a svuj clan do turnaju, hraj soutěže o skvělé ceny, ale hlavně se bav na našem webu a na naších serverech

Flat out

Flat out se polepšil!

 


 


 


 

 
 

 

 

 


 

 


 

 

 

Oproti prvnímu dílu se těšte na vylepšenou fyziku, díky níž jsou srážky a bouračky ještě více pohlednější a dá se říci i šílenější. Důležitý je i fakt, že za veškeré bouračky jste odměňováni penězi, stejně jako za umístění v závodě. Peníze přitom slouží na nákup nových vozidel, nebo součástek pro opravu a vytunění vozidla stávajícího. Netradiční závody amerických bouráků, odehrávající se na rozličných tratích (štěrk, šotolina, asfalt, led, sníh), prosluly především díky excelentnímu fyzikálnímu a destrukčnímu modelu. Mohli jste zničit prakticky cokoli na trati (a že toho bylo), závodních vozů nevyjímaje. Ragdoll efekt dal zrodit úchylnému nápadu s vystřelováním řidiče předním oknem, což bylo při závodech trochu na obtíž, ale stavěla na tom celá řada bizardních disciplín jako hod řidičem do terče, do dálky, do výšky, bowling. Nyní je FlatOut zpět se svým druhým dílem a my o něm rádi můžeme prohlásit, že je větší, lepší, zábavnější! Ačkoliv ne se na první pohled zdá něco úplně něco jiného.
Závody jsou strukturovány do třech kategorií, kde každá obsahuje zhruba deset událostí, rozdělených do tří a více etap na různých tratích a jednotlivá vítězství odemykají jednu bonusovou disciplínu. Těch je celá řada, od známých, leč vylepšených kousků jako destruction derby (v aréně se střetne skupina protivníků a poslední pojízdný vyhrává) či závody na speciálních okruzích, až po rozličné soutěže založené na vystřelování řidiče oknem. Tady taktéž najdeme staré známé úchylárny, ale i zcela nové nápady, například bazén, ohnivé kruhy, poker, rugby nebo basketball. Proboha co přijde příště?
Velikého rozšíření doznal vozový park. Opět se skládá výhradně z nelicencovaných modelů, ačkoliv některé dost okatě připomínají své reálné předlohy. K americkým gétéčkům přibyly sporťáky a offroady, přičemž se všechno dělí ještě na oprýskané a pomlácené piksly pro derby a krásné nablýskané káry pro normální závody. Konečně taky máte možnost vlastnit více vozů současně, a všechny je vytuningovat podobně jako minule.
To, co přišlo s auty, bohužel odešlo s tratěmi. Dvě nová prostředí, tedy město (obchodní centrum, předměstí, dálnice, staveniště, protipovodňové kanály) a poušť (kaňony, hřbitov starých letadel), doplněné obdobou známého asfaltového a lesního závodiště, vypadají sice úchvatně, vybraly si však daň v podobě zrušení zasněžených cest, které nic podobně hardcorového nenahradilo. Tratě se navíc často opakují, hlavně v počátcích hry. Matematickofyziologická arkáda ano, simulace ne.
Milujete-li Flatout kvůli drsné simulaci, těžko zvladatelným auťákům a adrenalinovým situacím, hořce zapláčete. Ani my jsme se zpočátku nemohli smířit s tím, že se z hutného simulátoru stala arkáda. Dokonce nám připadalo, že se vozy vznášejí na nějakém vzduchovém polštáři, a bylo to vážně otřesné. Naštěstí jsme si na to rychle zvykli, stačilo na to pár katapultovaných řidičů a pomačkaných plechů. Přesto už to není to pravé ořechové, za což můžou mimo jiné i jednodušší tratě bez složitých technických úseků, kde jste u prvního dílu museli rozmýšlet každé pohlazení pedálu a stržení volantu do prudké zatáčky. Na druhou stranu, těch skokánků.
Zjednodušena byla i fyzika objektů. Ať vrazíte do čehokoliv, jedno jestli je to balvan, pneumatika, betonový sloup nebo bagr, často se to chová jako kus polystyrenu: kolize vás ani nezpomalí, natož aby vás nějak rozhodila. Při jízdě tak nemáte žádný důvod se něčemu vyhýbat. Jestli je tato změna něčím prospěšná, pak odstraněním nepříjemných bugů, které v jedničce způsobovaly třeba to, že jste po najetí na zcela bezvýznamné prkýnko vyletěli pět metrů do vzduchu a závod byl v trapu.

Názor na hru

Hruza (16)
 

Nic moc (23)
 

Ujde (20)
 

Dobrá (19)
 

Nejlepší (19)
 

 
Gamelife portál