NOVY WEB www.game-league.cz

Vítej na Gamelife portálu registruj sebe a svuj clan do turnaju, hraj soutěže o skvělé ceny, ale hlavně se bav na našem webu a na naších serverech

MotoGP

MotoGP 07

MotoGP ‘07 kolo, přičemž se přičítaly extra body za nejlepší čas v jednom kole. Všechny časy kol byly sečteny dohromady jen ve třídách 125cc, 250cc a sajdkárách, narozdíl od kategorií 350cc a 500cc, kde se počítají jen tři nejlepší výsledky. Teď k té virtuální Grand Prix. Jak jistě vidíte v názvu, jde o sérii. Většina těchto her, hlavně tedy sportovních, je již ohraná a bez inovací, kupříkladu nastavovaná hokejová kaše od Electronic Arts. MotoGP není, jak by se možná mohlo zdát, série ’05, ’06 a ’07. Předchozí díly v rámci MotoGP od této vývojářské společnosti jsou pouze dva – MotoGP a MotoGP 3. Ty si odnášely nadprůměrná hodnocení a byly rozhodně považovány za dobře udělané.

Konec povídání, jdeme k MotoGP 07. Ať to máme hned ze začátku za sebou, zaostříme rovnou na minusy. Je to bohužel grafická stránka hry, která je pořád tak MotoGP ‘07sterilní a fádní, skoro jako na PSone. Sice tratě nabízí vcelku velké množství detailů – budovy, tribuny a další objekty v pozadí, které jsou sice v pořádku, ale stále monotónní, nevýrazná a nudné. Navzdory lehce odfláknuté grafice má hra zase celkem slušný framerate, který je podle nás v závodních hrách dost důležitý. Pro ty, kteří si zvykli na HD éru hraní je to však krok zpět, tudíž bude potřeba si zvyknout, potom už to není zase tak velký problém. Další negativní vlastností hry je nevyváženost obtížností. Je sice samozřejmé, že se Milestone snaží o co nejrealističtější závodní simulátor (obzvláště satiricky působí tóny při kliknutí na nějakou položku v menu, silně totiž připomínají ty z Gran Turisma), ale je vážně těžké starat se při jízdě o věci, jako je otáčení kol. Je totiž šíleně lehké donutit vaši zadní pneumatiku vykreslit na vozovce černý otisk při ostře říznuté zatáčce, což vám dosti ubere na momentální rychlosti. To je potom (velice) těžké získat v kvalifikaci pole-position. Časy, v nichž musíte danou dráhu projet, jsou neuvěřitelně krátké, na MotoGP ‘07nejlehčí obtížnost dokonce kratší než v reálu. Dostat se tedy do dalšího kola na prvním startovacím místě téměř není možné.

Když tedy přivřete oči a zatnete zuby, pořád je to nadprůměrná hra.

Každým dílem MotoGP se zlepšuje ovladatelnost, ať už jej hrajete na DualShocku či Sixaxisu (to ale musíte přijmout absenci vibrací). Jelikož je ovládání vysoce intuitivní, kočírovat motorku není zase tak obtížné, ačkoliv si každá z nich žádá jiný styl jízdy. Zde si můžete nastavit rozmístění tlačítek a přidat k nim funkce, jako je kontrola brzd předního nebo zadního kola – obě jdou využívat. Když je někdo zvyklý z automobilového závodění používat k akceleraci a brzdění pravou analogovou páčkou, klidně může přesedlat na tuto metodu, funguje spolehlivě a přesně. Poté jsou tu tři schémata ovládání: arkádové, pokročilé a reálné. Mezi nimi je vždy nějaký rozdíl. Arkádová ovladatelnost přidává vaší motorce větší MotoGP ‘07hmotnost, tudíž je těžší ji překlopit. Protipól arkádového ovládání je reálné, s nímž je zase moc lehké sjet ze silnice. Další slušnou vychytávkou je kamera Orbit Mode; chcete-li získat nad jízdou okamžitě přehled či jste zrovna v nějaké zrádné situaci, kamera se hodí, jelikož se vše zastaví a vy si můžete posunovat úhly pohledu, jak chcete.

Protože nemá MotoGP 07 žádný síťový multiplayer (u PS2 v ČR moc oblíbený není), spokojit se musíte s hlavním jádrem hry – Championship módem. V něm budete soupeřit s 21 závodníky, kteří se zúčastnili letošní sezony. Není tu však možnost si nějak znatelně tunit vehikl, jde pouze zvyšovat sílu brzd a úroveň akcelerace v úměrnosti s nejvyšší rychlostí. Ani svého jezdce si nemůžete vytvořit, bude vám přidělen Valentino Rossi, s nímž budete jezdit kdekoliv – ať už třeba v Quick Race nebo v Challenge módu.

Názor na hru

Hruza (18)
 

Nic moc (17)
 

Ujde (24)
 

Dobrá (22)
 

Nejlepší (19)
 

 
Gamelife portál